18 MART ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ VE ÇANAKKALE ZAFERİNİN 104. YIL DÖNÜMÜ İLÇEMİZDE KUTLANDI  
 
 
        18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferinin 104. yıldönümü İlçemizde kutlandı. Programa, Kaymakamımız Ali YILDIRIM'ın yanı sıra İlçe Garnizon Komutanı Bkm. Yzb. Aziz TAŞKIN, İlçe Jandarma Komutanı J. Yzb. Ahmet YILMAZ, İlçe Emniyet Amir V. Kom. Yrd. Fatih KURTULUŞ, Kurum Müdürleri, Siyasi Parti Temsilcileri, Şehit Aileleri, Gaziler ve Gazi Aileleri, Vatandaşlar, Öğretmenler ve Öğrenciler katıldı. 
        Program; Çelenk Koyma Töreni, 18 Mart 2019 Saat: 09:30 (29 Aralık Kurtuluş Parkı Meydanındaki Atatürk Anıtı) Çelenk Sunulması, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunması, Şehit İbrahim ETİZ'in Kabrinin ziyareti ile sona erdi. 
        Gençlik Merkezi'ndeki Program; Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması, Dağıstan Ortaokulu Müdürü Ayhan UYAR’ın günün anlam ve önemi ile ilgili konuşmaları, İlçe Kaymakamımız Sayın Ali YILDIRIM'ın hitapları, günün anlam ve önemi ile ilgili şiirlerin öğrenciler tarafından okunması, Vatan Sağolsun adlı tiyatro gösterisinin sergilenmesi, Çanakkale’yi Unutamam adlı video klibin izletilmesi, Çanakkale Geçilmez adlı oratoryonun sunumunun yapılması, İlçemiz Şehitleri ile ilgili hazırlanan slaydın sunumunun yapılması, 15’liler adlı kısa filmin izletilmesi, Çanakkale Türküsünün işaret dili şeklinde sunumunun yapılması, günün anlam ve önemi ile ilgili şiir, resim ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödül verilmesi ile sona erdi. Program sonrasında Kaymakamımız Ali YILDIRIM, Şehit Aileleri, Gaziler, Gazi Aileleri ve Kurum Müdürleri ile yemekte buluştu.