Türkiye Cumhuriyeti Devletinin idari yapılanmasında, en tabanda yer alan, yani Devletimizin temelini oluşturan Muhtarlıklarımız, halkımızdan birebir aldığı yetki ile doğrudan Demokrasi denen yönetim anlayışının çekirdeğini oluşturmaktadır. Bu bakımdan önemlidir, kıymetlidir.
Halkın içinde 24 saat yaşayan Devlet görevlileri biz Muhtarlardır. Dolayısıyla halkın nabzını da en iyi tutan biz Muhtarlardır. Bu özelliklerinden dolayı Muhtarlıklar Devletin bekası yani devamı açısından hayati bir öneme sahiptir.
Köyümüzde ve Mahallemizde gerçekten ihtiyaç sahibi muhtaç ailelerin sorunlarının çözümünde tamamen tarafsız bir davranışla, elimizden geleni yapmamız gerekmektedir. Bu konuda Sosyal Devletin işletilmesi bakımından biz Muhtarların asli görevleri arasındadır.
Sözlerime son verirken, 19 Ekim Muhtarlar Günümüzün Devlet ciddiyetine yakışır bir şekilde böyle bir törenle anılmasında göstermiş olduğunuz gayretlerden dolayı Toprakkale Kaymakamlığı Yazı İşleri Müdüremiz Sayın Aysel TEMEL Hanımefendiye özellikle teşekkür ediyorum. Beni sabırla dinlediğiniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür eder sevgi ve saygılar sunarım
Kaymakam Vekilimiz Sayın Muammer BALCI Muhtarlar Günü Münasebetiyle Mahalle ve Köy  Muhtarlarını  Makamında Kabul Etti.