İlçemizde İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı 1 No’ lu 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu ve Lalegölü Köyü Sağlık Evi törenle hizmete açıldı. Törene Sayın Valimiz Ömer Faruk COŞKUN, Kaymakam V. Sayın Mehmet KAYA,   Ak Parti Milletvekilleri  Sayın Dr. Suat ÖNAL, Mücahit DURMUŞOĞLU, İl Jandarma Alay Komutanı, İl Emniyet Müdürü, İl Sağlık  Müdürü , Defterdar Bey , Toprakkale Belediye Başkanı, İlçe Jandarma Komutanı, İlçe Emniyet Amir V. ve İl Sağlık Müdür Yardımcıları katıldı.
       Sayın Valimiz Ömer Faruk COŞKUN bu istasyonla birlikte, Toprakkale ve etrafında meydana gelebilecek acil sağlık vakalarına en seri şekilde ulaşılacak ve ilk sağlık hizmetinin etkin bir şekilde yerine getirileceğini söyledi. Sonrasında  Osmaniye Milletvekilleri Mücahit Durmuşoğlu, Dr. Suat ÖNAL, İl Sağlık Müdürü Hasan ÖZNAVRUZ  Osmaniye merkez ve ilçelerde yapılan ve yapılacak olan sağlık yatırımlarından söz ederek yakın zamanda Toprakkale ilçesine 15 yataklı entegre Devlet Hastanesinin ihalesinin yapılacağının müjdesini vererek, bugün açılışını yaptığımız Toprakkale 1 No’lu 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonumuz ve Lalegölü Sağlık Evi’nin  hayırlı olmasını dilediler.
      Konuşmaların ardından İlçemiz 1 No’ lu 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu ve Lalegölü Sağlık Evi’nin  açılışları yapıldı. Sayın Valimiz Ömer Faruk COŞKUN ve Protokol Üyeleri açılışın ardından hizmet binasını gezerek Sayın Kaymakamımız Mehmet KAYA’dan açılışı yapılan sağlık kuruluşları hakkında bilgi aldı ve ambulanslarda incelemelerde bulundu.