İLÇEMİZDE ''24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ'' KUTLAMA PROGRAMLARI DÜZENLENDİ.
 
       İlçemizde ''24 Kasım Öğretmenler Günü'' ile ilgili etkinlikler ve kutlama programı düzenlendi. ''24 Kasım Öğretmenler Günü'' kapsamında 24.11.2018 tarihinde Atatürk anıtı önünde toplanılarak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü çelenginin sunulması, saygı duruşu ve ardından istiklal marşının okunmasıyla gerçekleşen çelenk töreni sonrasında “24 Kasım Öğretmenler Günü” kutlama programı Gençlik Merkezinde devam etti.
      Saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasıyla başlayan program; Milli Eğitim Bakanı Sayın Ziya SELÇUK'un ''Öğretmenler Günü'' mesajının okunması, açılış konuşmasının Dağıstan Şehit Sedat YILDIZ ilkokulu müdürü Halil SÜNBÜL tarafından yapılması, Kaymakam Ali YILDIRIM tarafından kendisinin İlkokul öğretmeni Cemile ÖÇGÜDER'e çiçek ve hediye takdimi, günün anlam ve önemini belirten konuşmanın İlçe Milli Eğitim Müdürü Durmuş SAĞLAM tarafından yapılması, Dağıstan Şehit Sedat YILDIZ İlkokulu öğretmen ve öğrencilerinin hazırlamış oldukları 24 Kasım konulu video sunumları, emekli öğretmenler adına emekli öğretmen Hacı Ömer BOLAT'ın konuşmaları, Dağıstan Şehit Sedat YILDIZ ilkokulu öğretmen ve öğrencilerinin hazırlamış oldukları oratoryo sunumu, İşaret diliyle ''Benim Adım Öğretmen'' ve Atatürk'ün öğretmenlere söylediği sözlerin sunumu ( Osmaniye Gençlik Merkezinden Öğrenci topluluğu), günün anlam ve önemiyle ilgili şiirlerin okunması, Yusuf KARABURÇ tarafından konser etkinliği, geçtiğimiz yıl emekli olan Sınıf Öğretmeni Mehmet ASİLTÜRK'e hizmet şeref belgesi verilmesiyle devam edip, ödül töreni ile sonra ermiştir. Programa;  Kaymakamımızın yanı sıra değerli eşleri Manolya YILDIRIM hanımefendi, İlçe Emniyet Amir V. Kom. Yrd. Fatih KURTULUŞ, İlçe Milli Eğitim Müdürü Durmuş SAĞLAM, Kurum Müdürleri, Siyasi Parti temsilcileri, Gaziler, Şehit ve Gazi aileleri, Sivil toplum kuruluşları, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.
      Şehit İbrahim Etiz Anadolu Lisesinde ise; okula ismi verilen Şehidimiz İbrahim ETİZ’in kıymetli aileleri tarafından öğretmenlere çiçek takdiminde bulunuldu ve öğretmenler günü kutlandı. Programa;  Kaymakamımız Ali YILDIRIM, değerli eşleri Manolya YILDIRIM hanımefendi, İlçe Milli Eğitim Müdürü Durmuş SAĞLAM’da eşlik etti.
    Ayrıca Öğretmenler Günü etkinlikleri kapsamında Kaymakamlığımız tarafından Halk Eğitim Merkezi Müdürü İbrahim KIZIL aracılığıyla ilçemiz okullarında görev yapan tüm öğretmelere çiçek takdim edilerek öğretmenlerimizin öğretmenler günü kutlandı.