KAYMAKAM ALİ YILDIRIM'IN İLÇEMİZİN 29 ARALIK'TA DÜŞMAN İŞGALİNDEN KURTULUŞUNUN 97. YILDÖNÜMÜ KUTLAMA MESAJI
 
 
 
         İlçemizin düşman işgalinden kurtuluşunun 97. yıldönümünü büyük bir coşkuyla kutluyoruz. Bu zafer atalarımız sayesinde büyük bir mücadele sonucunda omuz omuza vererek yazılmıştır. Tarihin hiçbir devresinde esarete boyun eğmemiş bu asil ve necip millet, istiklal ve hürriyet uğrunda canını esirgemeden verebileceğini yurdun dört bir tarafında vermiş olduğu kurtuluş mücadelesiyle bir kez daha göstermiştir.
       Düzenli ordu kurulana dek kendi bölgelerini kurtarmak için tasavvur dahi edilemeyecek en büyük imkansızlıklar içinde, dönemin en gelişmiş ülkelerinden oluşan ve en son teknoloji ürünü silahlarıyla mücehhez düşman kuvvetlerine karşı sergilenen bu kahramanlık destanını yazan,  yürekleri bu vatan için çarpan ecdadımız 97. yıl önce yaşlı genç, kadın erkek hep birlikte savaşarak ve canlarını feda ederek bu cennet vatanı savunmuşlar, şanlı bayrağımızın ebediyen dalgalanması için bu vatanı bizlere miras bırakmışlardır.
        Bu duygu ve düşüncelerle; başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, İstiklal Mücadelemizin bütün kahramanlarını, bu aziz vatanın bütünlüğü ve bağımsızlığı için canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi rahmet, kahraman gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, İlçemizin 29 Aralık 1921’de düşman işgalinden kurtuluşunun 97. yıldönümünü en içten dileklerimle kutluyor, tüm Toprakkaleli hemşehrilerime saygılarımı sunuyorum.
 
 
 
               Ali YILDIRIM
                 Toprakkale Kaymakam V.