KAYMAKAM SAYIN ALİ YILDIRIM' IN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI KUTLAMA MESAJI 

 

        Bugün, şanlı tarihimizde çok önemli bir yere sahip, Aziz Milletimizin yeniden şahlanışını müjdeleyen ve Cumhuriyetimize hayat veren, Büyük Zaferin 96. yıldönümünü kutlamanın heyecanı ve sevinci içerisindeyiz.

        Birlik ve beraberliğimizi tüm dünyaya bir kez daha kanıtladığımız, birliğimizi perçinleyen,30 Ağustos; 96 yıl önce binlerce şehidin, vatan ve mukaddesat sevgisi, milli birlik ve beraberlik ruhu içerisinde canları pahasına ülkemizin kaderini değiştirdiği, büyük zaferin kazanıldığı gündür. Bu zafer Türk Milletinin fedakarlığının, kararlılığının, vatan sevgisinin önemli ve anlamlı bir göstergesidir.

       Mukaddes vatanımızın, milli ve manevi değerlerimizin muhafazası, milletimizin hürriyet ve istiklali uğruna verilen büyük mücadelenin kazanıldığı bu anlamlı zaferin 96. Yıldönümünde; başta Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, kanları ile bu toprakları vatan yapan Aziz Şehitlerimizi ve Gazilerimizi, rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.

         Bu vesile ile saygıdeğer Toprakkalelilerin, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin tüm mensuplarının 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyorum. 

 

 

 

                                                                                                                                                                                                Ali YILDIRIM

                                                                                                                                                                                                Kaymakam V.