KAYMAKAM V. SAYIN ALİ YILDIRIM’IN 18 MART ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ VE ÇANAKKALE ZAFERİNİN 104. YIL DÖNÜMÜ MESAJI
 
                                                                                                                                                                 
        104. yıldönümünü iftiharla kutladığımız, 18 Mart 1915 Çanakkale Zaferi, bir milletin birlik ve beraberlik içinde verdiği şanlı mücadelenin unutulmaz hatırası olmak bakımından insanlık tarihinde eşine az rastlanır bir kahramanlık destanıdır. Aziz Milletimizin yüzbinlerce şehit vererek elde ettiği zaferin sembolü olan 18 Mart tarihi, Vatan topraklarını koruma ve savunma, bu uğurda çekinmeden canlarını ortaya koyan şehitlerimizi anma adına çok önemli bir gündür.
         Milletimiz, tarih boyunca başı dik, şerefli ve hür yaşamıştır. Bağımsızlık aşkı, vatanın bütünlüğü, Milletin birlik ve beraberliği, milli ve manevi değerler söz konusu olduğunda hiçbir engel tanımayan Kahraman Ecdadımız, bunun en güzel örneğini Çanakkale Zaferi ile göstermiş; kanlarıyla, canlarıyla Vatan, Bayrak ve mukaddesat sevgisini, istiklal tutkusunu, genci, yaşlısı, kadını, erkeği ile milli ve manevi değerleri etrafında nasıl birleştiğini anlatan büyük bir destan yazmıştır.
        Bu destanın üzerinden bir asır geçmiş olmasına rağmen aynı duyguları yaşamakta, kazanılmış olan zaferin mutluluğunu yaşarken, bu zafer uğrunda gözünü bile kırpmadan canlarını feda eden şehitlerimizin yasını tutmaktayız. 
        Bu duygularla; Çanakkale Zaferi'nin 104. yıldönümünü kutluyor, 18 Mart Şehitler Günü münasebetiyle de bu toprakları bize mukaddes bir vatan kılan, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden kahraman gazilerimizi rahmet, şükran ve minnetle anıyorum. Ruhları şad olsun. 
 
 

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    Ali YILDIRIM
                                                                                                                                                                                             Toprakkale Kaymakam V.