Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve değerli eşleri Emine Erdoğan'ın himayelerinde ülke genelinde başlatılan “Okuma Yazma Seferberliği” kapsamında, İlçemizde açılan kursları başarıyla tamamlayan kısık mevkiinde ikamet eden kursiyerlere sertifika dağıtımı yapıldı. Sertifika dağıtımına  Kaymakam V. Sayın Mehmet KAYA beraberinde İlçe Milli Eğitim Müdürü Durmuş SAĞLAM, İlçe Halk Eğitim Müdürü İbrahim KIZIL, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Kazım SAĞIROĞLU  katıldı.
      Okuma yazma bilenler için hayatın normal akışında sıradan gibi görünen şeyler,  bilmeyenler için çok zor dolayısıyla okuma yazma artık ekmek, su gibi bir ihtiyaç haline geldi. Kitaplara geçmemiş hiçbir bilgi yok. Bu nedenle insanların  bu bilgileri edinebilmek  ve kendilerini geliştirmek adına okuma- yazma öğrenmeleri artık bir mecburiyet haline gelmiştir.
     Sayın Cumhurbaşkanımızın, 'Bu ülkede okuma yazma bilmeyen hiç kimse kalmasın' diye çabaları var. Bu kapsamda bir program yürütülüyor. Her anlamda gelişme gösterdiğimiz bu zamanlar da hala okuma - yazma bilmeyen vatandaşlarımızın olması büyük bir eksikliktir. Bu nedenle  Sayın Kaymakamımız  tüm okuma - yazma bilmeyen vatandaşlarımızın  okuma -yazma  kurslarına devamlılığının  sağlanması ve okuma - yazma öğrenmeleri  için gereken desteği vereceğini belirtti.