Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve değerli eşleri Emine Erdoğan'ın himayelerinde ülke genelinde başlatılan “Okuma Yazma Seferberliği” kapsamında, İlçemizde açılan kursları başarıyla tamamlayan kursiyerlere sertifika dağıtımı yapıldı. Sertifika dağıtımına  Kaymakam V. Sayın Mehmet KAYA beraberinde İlçe Milli Eğitim Müdürü Durmuş SAĞLAM, İlçe Halk Eğitim Müdürü İbrahim KIZIL, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri  katıldı.
       Okuma yazma bilenler için hayatın normal akışında sıradan gibi görünen şeyler,  bilmeyenler için çok zor dolayısıyla okuma yazma artık ekmek, su gibi bir ihtiyaç haline geldi. Kitaplara geçmemiş hiçbir bilgi yok. Bu nedenle insanların  bu bilgileri edinebilmek  ve kendilerini geliştirmek adına okuma- yazma öğrenmeleri artık bir mecburiyet haline gelmiştir.
      Sayın Cumhurbaşkanımızın, 'Bu ülkede okuma yazma bilmeyen hiç kimse kalmasın' diye çabaları var. Bu kapsamda bir program yürütülüyor.Kız çocuklarının okutulmaması da aslında ne kadar büyük bir cehalettir. Erkeklerden ziyade kadınların eğitimine de çok büyük özen gösterilmesi gerekiyor. Bir toplumda gelişmişliğin yegane göstergesi, annelerin çok iyi yetişmesine bağlıdır. Çünkü yuvayı yapan nasıl dişi kuş ise, topluma şekil veren de anneler ve kadınlardır” dedi.