Milli Mücadele yıllarında elverişsiz şartlarda cephelere koşan hekimlerin azim ve gayretlerinin simgesi olan Tıp Bayramı İlk olarak 14 Mart 1919'da işgal altındaki İstanbul'da kutlandı. Ülkemizin her köşesinde , İnsan hayatının kutsallığından ödün vermeden, sonsuz sabır ve üstün gayret ile çalışan Tüm Sağlık çalışanlarımızın Tıp Bayramını kutluyorum.
Vatandaşlarımıza kolay, erişilebilir ve etkili sağlık hizmeti sunabilmek için en büyük görev başta hekimler olmak üzere tüm sağlık çalışanlarına düşmektedir. İnsan sağlığının korunması, mevcut sağlık sorunlarının giderilmesi tüm insanlığın ve toplumun en önemli hedefidir. Bu nedenle hekimlik mesleği, önemini hiçbir zaman kaybetmemiş ve kutsal bir meslek olarak kabul görmüştür.
Sağlık hizmetlerinin arzu edilen en üst seviyeye getirilmesi, sağlığımızın korunarak, toplumsal mutluluk ve refahın sağlanması için hekimlerimiz ile diğer sağlık personelimizin, bu görevlerini yerine getirirken gösterdikleri gayret, fedakârlık ve özveri herkes tarafından bilinmektedir. Onlara karşı olan her türlü şiddeti en güçlü şekilde kınıyor ve reddediyoruz.
Bu duygu ve düşüncelerle; kutsal, saygın ve onurlu bu mesleği büyük bir fedakârlıkla yerine getiren hekimlerimiz ile tüm sağlık çalışanlarının “14 Mart Tıp Bayramı”nı kutluyor, sevgi ve saygılar sunuyorum.
 
 
 
                                                                                                                                                                                                                                     Mehmet KAYA
                                                                                                                                                                                                                              Toprakkale Kaymakam V.