8 Mart Dünya Kadınlar Günü, tüm dünya kadınlarının eşitlik, bağımsızlık, özgürlük, daha iyi çalışma ve yaşam şartları elde etme yolunda verdikleri mücadelenin bir simgesidir. Kadınlarımızın yaşadığımız yüzyılda sosyal, siyasal ve ekonomik yaşamda daha iyi temsil edilmesi, bireysel hak ve özgürlükleri konusunda bilinçlendirilmesi, insani ve bireysel haklarını kullanabilmeleri için gerekli desteği vermek herkesin görevidir.
 
Kadınlarımızın sorunlarını çözdüğümüzde ve onların bilgi, beceri ve enerjilerinden daha iyi yararlanabildiğimizde Ülkemizin maddi ve manevi alanda daha da gelişeceğine yürekten inanmaktayım.
 
Kadınlarımızın, toplumda eşit, hür, saygın bir birey olarak hak ve hürriyetlerini en iyi şekilde kullanabilmeleri için, Devletimizin bütün kurumları ile yanlarında olduğunu tekrar ifade etmek istiyorum.
 
Bu duygu ve düşüncelerle; 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nün tüm Dünya’da, Ülkemizde ve İlçemiz’de  kadınların eşitlik, hak, adalet, gelişim ve daha huzurlu yaşam özlemlerini ve isteklerini dile getirdikleri birlik ve beraberlik günü olarak kutlanmasını temenni eder, Bu vesile ile; başta Şehit yakınlarımız olmak üzere tüm Saygıdeğer Kadınlarımıza; sevdikleri ile beraber daha nice 8 Martlara, güzel günlere sağlık, mutluluk ve başarı içinde ulaşmalarını yüce Allah’tan dilerim.
 
 
                                                                                                                                                                                                                        
                                                                                                                                                                                                                                        Mehmet KAYA 
                                                                                                                                                                                                                                 Toprakkale  Kaymakamı