Kaymakam Ali YILDIRIM, Türk Polis Teşkilatının 174. kuruluş yıldönümü ve Polis Haftası münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

        10 Nisan 1845 tarihinde Polis Nizamnamesi ile kurulan Polis Teşkilatımızın 174. yıldönümünü kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz.
       174 yıllık köklü bir geçmişe sahip Türk Polis Teşkilatı, emniyet ve asayişin sağlanması, kamu düzeninin temini, halkın can ve mal güvenliği ile ülkemizdeki huzur ve güven ortamının sağlanmasında büyük rol üstlenmektedir.
        Yaklaşık iki asırdır, büyük fedakarlık, sabır ve cesaretle, halkımızın huzur ve mutluluğunu, can ve mal güvenliğini sağlayarak, devletimizin bölünmez bütünlüğünü hedef alan tehdit ve tehlikelere karşı mücadele etmeyi kendisine vazife edinen, gücünü kanunlardan, desteğini de halktan alan geçmişi şanla ve şerefle dolu Emniyet Teşkilatımız hem geleneksel değerler içinde toplumsal hukukun asli parçası, hem de çağdaş hukuk devletinin temel omurga yapılarından birisi olmuştur.
       Bu duygu ve düşüncelerle, Türk Polis Teşkilatımızın 174’ncü kuruluş yıl dönümünü ve Polis Haftasını kutluyor, şehit polislerimizi rahmetle, gazilerimizi minnetle anıyor, emekli olan ve görevleri başında bulunan tüm polislerimize ve ailelerine sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum.
 
 
 
                                                                                                                                                                                                        Ali YILDIRIM
                                                                                                                                                                                                Toprakkale Kaymakam V.